23 Aralık 2012 Pazar

Bir Çocuğun Mutlu Olması İçin Oyunları, Bebeği, Futbol Topu ve Bir Bisiklet Yeter ....

Satanizm Üzerine Eski Ama Güzel Bir Yazı...

Onun mutlu olması için oyunları, bebeği, futbol topu ve bir bisiklet yeter...  Sadece hayvan sevgisi aşılasanız bile, kedilerin katledildiği aptal saptal satanist ayinlerden uzak durur çocuğunuz.

Büyük bir bilgisayar firmasının genel müdürü, bilgisayar fuarında kendi standının bir işiyle uğraşırken telaşlı bir baba sokulur yanına... "Kardeş bakar mısınız" der, tezgâhtar sandığı genel müdüre.  "Çocuğuma bir bilgisayar almak istiyorum.  Hangi modeli tavsiye edersiniz?  Ram'i kaç olsun?  Hafızası kaç gigabayt olursa iyidir?  CD okuyucusu rekordable olursa daha iyi olur mu?  Ekran kartı kaç megabayt olursa iyi sonuç alırız?  Bu modeli ileride update edebilir miyiz?"

Bilgisayar firmasının müdürü, nefes almadan konuşan ve isteklerini ardı ardına sıralayan baba sözünü bitirince araya girer... "Çocuğunuz kaç yaşında?" "Onbir.""Siz ona en iyisi gidin bir bisiklet alın beyefendi."

Ne zaman satanizmin pençesine düşüp intihar eden gençlerin haberini okusam gazetelerde, hep bu öykü gelir aklıma.  Bilgi amacı ile kullanılmayan bilgisayarların insan üzerine tahribatından kuşkulanırım hep.  Bu kez de öyle oldu zaten çocuklarını ortalıkta patırtı yapmasınlar diye dört - beş yaşlarında  bilgisayarın önüne oturtan anne ve babalar, onlara artık bir bilgisayar oyunu kadar uzak kaldıklarını çok geç farkettiler bence.  Potansiyel katil yetiştiren Doom oyunlarının, kötü ile iyiyi ayırmaktan yoksun taze beyinlere şeytan veya kurban olmayı öğütleyen fantastik interaktif safsataların, büyücüler, cadılar efsunlu yüzüklerden ibaret saçma  sapan Hollywood yapımlarının o güzelim kuşağı gelip koyduğu yer elbette ki  bir uçurumun kıyısı olacaktı.

Üstelik en eğitimlilerin arasından çıktı bu intiharlar. Ve çok şaşırdı anneler babalar. Oysa o okula girebilmek için yıllarca bir tek şey öğrettiler çocuklarına: "Bilgisayarının başına otur ve diğerlerini parçalamayı öğren.  Eğer test sınavlarında senin yaşındaki 10 arkadaşını elersen, yani 10 arkadaşının  hayatını kaydırabilirsen, onları mahvedersen yabancı dille eğitim yapan o okullara girebilirsin...  Mutlu olmak için 10 kişiyi mutsuz etmen lazım çocuğum." Böyle hazırladılar çocuklarını hayata. "Parçala yok et ve öldür..." Yok et arkadaşlarını.   Öldüremediklerini de intihara teşvik et... Öldürdüğün sürece hayatta kalırsın evlat. Mutluluk sadece ve sadece başarıdır.

Oysa bir çocuğun mutlu olması için oyunları, bebeği, futbol topu ve bir bisiklet yeter... Bir bisiklet bazen daha çok şey öğretir çocuğa. Ama aileler arasında insan yetiştirmek yerine sınavları birer birer kazanan bir robot yetiştirme eğilimi daha  çok ağır basıyor.  Onları ağaç seven, deniz seven, kuş seven, doğa seven birer çocuk olarak yetiştirmek yerine onlardan test hocasını sevmelerini istiyoruz nedense. 

Oysa düşünsenize; sadece hayvan sevgisi aşılasanız bile kedilerin katledildiği aptal saptal satanist ayinlerden uzak durur çocuğunuz. Sadece bir kedi sevgisi...  Mırıl mırıl bir kedi sesi, gürül gürül akan bir hayat olur... Kumsala vuran deniz yıldızlarını kurtarmak için onları birer birer denize atan çocuğa "Kumsalda milyonlarca deniz yıldızı var.  Ne farkeder ki" diye sorduklarında, denize fırlattığı deniz yıldızını göstererek "Bunun için Çok şey farkedecek" demek için, dolaşılan kumsallarda hiçbir zaman "Game Over" yazmaz kumların üzerinde...  "Game Over..."

1 yorum:

  1. Oğlum dakikalarca yuvarlak bri tepsiyel oynayabiliyor..Masumluğu sevgiyi bozmamamız lazım..fazla her zaman güzel dğeil iyi değil...
    http://loveandsmile.wordpress.com/

    YanıtlaSil

LINKWITHIN

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...