22 Ocak 2012 Pazar

Violight Diş Fırçası Dezenfeksiyonu Mikropları Yok Ediyor


Kullandığımız bardak, çatal, kaşık veya bıçağı bir sonraki kullanımımız öncesinde elde veya bulaşık makinesinde yıkar, kuruturuz. Yani dezenfekte ederiz. 
Peki, neden diş fırçamızı tekrar tekrar kullanıp sadece hızlıca sudan geçirdikten sonra bir bardağın içinde veya banyo tezgâhında bir sonraki kullanıma kadar açıkta saklarız?
Diş hekimleri tekrar hastalanmak istemiyorsak soğuk algınlığı geçirdikten sonra diş fırçasını atmamamızı öneriyorlar.
Başka bir çözüm de diş fırçasını her zaman dezenfekte etmek. Diş fırçalarının dezenfeksiyonunda kullanılan Violight, Ultraviole C teknolojisi ile mikropları yüzde 99,99’a kadar yok ediyor.
Violight’ın çocuklar, yetişkinler ve kalabalık aileler için farklı modelleri bulunuyor.
Violight tüm eczanelerde satılıyor. İkili 89 TL, Çocuk boyu 59 TL
Böyle bir alet gerekli mi diye düşünenlere de çeşitli açıklamalar mevcut.
 • Diş fırçamızı kullandıktan sonra mikroskopik yemek artıkları fırçamızın kılları arasında kalır. Bu minik yemek artıkları diş fırçamızda bakterilerin katlanarak çoğalması için çok uygun zemin hazırlar.
 • Ağız floramız birçok bakteri içerir. Diş fırçalama sonrasında bu bakteriler diş fırçamıza geçer ve banyomuzun nemli, sıcak ve karanlık ortamında hızla çoğalır. Bir sonraki fırçalamamızda bu bakteriler çok daha yüksek miktarlarda ağzımıza geri girer.
 • Soğuk algınlığı veya grip dönemlerimizde de dişlerimizi fırçalarız. Hastalığa yol açan mikroorganizmalar ağzımızdan diş fırçamıza geçer.  Her yeni diş fırçalamamızda enfeksiyona yol açabilen mikroorganizmalara tekrar-tekrar maruz kalırız.
 • Tuvalet sifonlarının kullanılması ile havaya sıçrayan su tanecikleri birçok mikrop barındırır. Bunlar havada belli bir süre asılı kaldıktan sonra banyo yüzeylerine ve diş fırçalarına yerleşir.
 • Diş fırçamıza yerleşen her türlü bakteri, küf ve mantar banyo gibi nemli, karanlık ve sıcak ortamları çok severler ve buralarda hızla çoğalır.
 • Birbirine temas eden diş fırçaları çeşitli hastalıkların aile fertleri arasında geçişi hızlandırır.
Özetle, kullanmakta olduğumuz tek bir diş fırçasında milyonlarca bakteri, virüs, küf ve mantar bulunma ihtimali oldukça yüksek. Bunlar soğuk algınlığı, grip, dişeti hastalıkları, diş çürükleri, uçuk, ishal ve birçok ateşli hastalıklara yol açabilmektedir.
VIOlight nasıl çalışır?
 • VIOlight, Ultraviole-C ışınlarını kullanarak diş fırçalarını dezenfekte eder. Ultraviole-C ışınları zararlı mikro organizmaların hücre çeperinden geçerek DNA'larını etkiler. Mikro organizmaların çoğalmasını engelleyerek yok olmalarını sağlar.
 • Ultraviole-C uzun yıllardır su arıtması, gıda üretimi, ilaç sanayi, hastane dezenfeksiyonu gibi alanlarda güvenle kullanılan bir teknolojidir
 • VIOlight tek bir düğme ile çalıştırıldan sonra 10 dakika içerisinde diş fırçalarında bulunan mikropların %99,9’unu yok eder
 • VIOlight herhangi bir kimyasal madde kullanmadan etkili dezenfeksyon sağlar
 • Model çeşidine göre 1 veya 4 diş fırçası bir arada kullanabilirsiniz. Elektrikli dahil tüm diş fırçaları için uygundur
 • VIOlight’ın %99,9 oranındaki etkinliği bağımsız araştırmalar ve test laboratuarlarınca belgelenmiştir. VIOlight’ın  Domuz Gribi (H1N1)’e karşı etkili olduğu son yapılan araştırmalarca onaylanmıştır
 • Amerika’nın önde gelen dental literatürleri ve diş hekimleri VIOlight’ı önermektedir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LINKWITHIN

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...